21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Повторно македонски автомобили уништени во Грција. (Фото)

Повторно македонски автомобили уништени во Грција. (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

И годинава македонски туристи, кои заминаа на одмор во Грција, се најдоа на мета на локалното грчко население, кое секоја година демолира автомобили на туристи од нашата земја.

Инцидентот се случил на вториот крак на Халкидики, на плажата Портокали, Сарти.

РЕКЛАМА

Автомобилот на македонските државјани е изгребан од повеќе страни, а има изрежено и навредлив коментар „Цигано скопјани“.

Ова не е изолиран инцидент, напротив, секоја година голем број македонски државјани кои одлучиле да го поминат одморот во Грција се враќаат најчесто со изгребани автомобили, а неретко, и со друга штета врз автомобилите.

инфомакс.мк

- Реклами -