22 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Забава Зоки Фаци: Дарко Влогс стана популарен благодарение на мене, со тоа што...

Зоки Фаци: Дарко Влогс стана популарен благодарение на мене, со тоа што се измејуваше со мојата уста, уши и коса. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Зоран Василевски познат во јавноста како Зоки Фаци важи за човек кој секогаш отворено го кажува она што го мисли, благодарение на него многу фаци во Македонија се стекнаа со популарност.

Во неговиот новинарски период, под лупа беа сите познати македонски јавни личности, пред се од естрадата, пејачки, водителки и манекенки.

А сега пак преку социјалните мрежи без влакна на јазикот кажа што мисли за неколку јавни личности, а меѓудругите кажа за ,,2 бона,, како и за ,,Дарко Влогс,,

РЕКЛАМА

– Луѓето се спремни на било кој начин да стигнат до слава од оние, кога манекенка треба да се слика топлес за некој магазин или нешто слично.

– Но кај нас е повеќе што ке каже мама, тато, што ќе кажат блиските, што ќе кажат на факлутет, на работа, значи ако сакаш да се бавиш со шоу бизнис мора да смениш некои работи.

– Шоу бизнисто има и добра и лоша страна, добра страна е што ќе те види цела јавност, а лоша страна е пак што цела јавност ќе те исплука, вели Зоки Фаци..

– Кај нас за жал нема папараци, тоа е професија, а не секоја будала да те слика, и да те објави, за жал кај нас има многу непсимени новинарчиња.

– Како вашиот медиум треба да има барем десетина, како што се во Србија и Бугарија, кај нас нема ниту естрада, вели Зоки Фаци за ,,Бекстејџ,,

– Со текот на времето сфатив дека многумина сакаат да прават име преку мојот грб, со моето име, научен сум да ме плукаат, бидејќи не им се допаѓам.

– Ги има еден куп такви, еве на пример во последно време актуелен е ,,Дарко Влогс,, кој објави некое стори од мене и изгради има преку мене.

– Веќе три години, е така, но народот мисли дека ние сме непријатели број еден, но ние си пишуваме на социјалните мрежи.

– Ме исмејаваат со слика поради мојата уста, коса, тетоважа и нешто слично, но мора да разбереме дека и сето тоа е шоу бизнис, заклучува Зоки Фаци.

- Реклами -