31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Свет Му го искршил автомобилот со секира- Газдата не му дал плата со...

Му го искршил автомобилот со секира- Газдата не му дал плата со месеци

Translate (Eng):[gtranslate]

Маж во Загреб со секира го уништил автомобилот на неговиот шеф

Очевидци велат дека мажот замолил еден постар човек кој седел во близина, да се тргне настрана за да не го повреди. Откако неколкупати го удрил автомобилот со секира, седнал покрај старецот и ја чекал полицијата.

За кратко време пристигнала полицијата која ја тргнала секирата настрана и го одвела мажот во станица.

РЕКЛАМА

Станува збор за маж кој со месеци не примил плата од работодавецот, па за да му се одмазди, му го демолирал автомобилот на шефот.

Локалните власти соопштија дека работат на случајот.

- Реклами -