21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаСветМу го искршил автомобилот со секира- Газдата не му дал плата со...

Му го искршил автомобилот со секира- Газдата не му дал плата со месеци

Маж во Загреб со секира го уништил автомобилот на неговиот шеф

Очевидци велат дека мажот замолил еден постар човек кој седел во близина, да се тргне настрана за да не го повреди. Откако неколкупати го удрил автомобилот со секира, седнал покрај старецот и ја чекал полицијата.

За кратко време пристигнала полицијата која ја тргнала секирата настрана и го одвела мажот во станица.

Станува збор за маж кој со месеци не примил плата од работодавецот, па за да му се одмазди, му го демолирал автомобилот на шефот.

Локалните власти соопштија дека работат на случајот.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...