23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Вработените во виничка фирма Солидарност нема да останат со 100 денари плата,...

Вработените во виничка фирма Солидарност нема да останат со 100 денари плата, уште утре ќе го добијат остатокот од платата !!

Translate (Eng):[gtranslate]

По скандалозните 100 денари на сметка. Утре вработените од виничка Солидарност ќе добјат нормални плати
По скандалозно исплатените плати од по 100 денари, 106-те вработени во ЈП Солидарностод Виница утре ќе ги добијат платите за месец мај….

РЕКЛАМА
- Реклами -