21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Македонскиот Ѓоковиќ- Калин Ивановски се пласираше во осминафиналето на Винблдон

Македонскиот Ѓоковиќ- Калин Ивановски се пласираше во осминафиналето на Винблдон

Translate (Eng):[gtranslate]

Младиот и талентиран македонски тенисер, Калин Ивановски го продолжи успешниот настап на јуниорскиот Винблдон.

Ова откако Ивановску успеа да го совлада Литванецот Едас Бутвилас со 2:0 по сетови 7:6 и 7:6.

Ивановски во осминафиналето ќе игра со подобриот од мечот на Бразилецот Жоао Виктор и домашниот тенисер Џак Џоунс.

РЕКЛАМА
- Реклами -