23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Уште еден ракометар на Охрид ќе застане на „лудиот камен“:Манасков ја запроси...

Уште еден ракометар на Охрид ќе застане на „лудиот камен“:Манасков ја запроси девојката во Египет

Translate (Eng):[gtranslate]

По Иван Тасески, Филип Кривокапиќ и капитенот Крсте Андоновски, уште ракометар на Охрид ќе застане на „лудиот камен“.

Левиот бек Мартин Манасков ја побара за сопруга долгогодишната девојка Кристина Максимоска.

Романтичното запросување се случи во Египет, каде што двојката го минува својот летен одмор.

РЕКЛАМА

Пред една недела, Манасков го продолжи договорот со тимот на Охрид и ќе остане покрај езерото уште најмалку една сезона.

- Реклами -