23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Заев: Вие си мислите дека Груевски веруваше во Александар Македонски, тој ги...

Заев: Вие си мислите дека Груевски веруваше во Александар Македонски, тој ги градеше затоа што за нив нема тендери !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Разликата меѓу нас е небо и земја, односно како од тука до Месечината“, изјави
претседателот на СДСМ и премиер на Владата – Зоран Заев, на партиската трибина
„Најдоброто за нашата општина“ во Валандово, правејќи паралела меѓу владеењето на
неговата партија и на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Во контекст дека низ духот на пријателството, а притоа внимавајќи на идентитетските
атрибути, треба да се бараат и ќе се најде решение и со Бугарија, Заев обвини дека ВМРОДПМНЕ, додека беше на власт, ништо од стратешките прашања не решила, туку целосно се посветила на грабање.
„Земаа сѐ што можат, како гусари-освојувачи зграбија. Споменици се градеа не затоа што Груевски веруваше во Александар Македонски, туку затоа што за нив нема тендери“, рече Заев

РЕКЛАМА
- Реклами -