21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Перформанс на Вмро: се бараат кофи за да се наполни со вода...

Перформанс на Вмро: се бараат кофи за да се наполни со вода браната Отиња. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Перформанс на Вмро: се бараат кофи за браната Отиња да се наполни со вода
Саркастичен перформанс денес организираа од ВМРО ДПМНЕ Штип по повод почетокот на изградбата на брана на река Отиња. Според нив се е во ред, освен што вода за браната да се наполни нема сметаат од партијата…

РЕКЛАМА
- Реклами -