23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Петрушевски:Ако Максо бил добар градоначалник, немаше да има дури 3 противкандидати од...

Петрушевски:Ако Максо бил добар градоначалник, немаше да има дури 3 противкандидати од сопствената партија

Translate (Eng):[gtranslate]

Бране Петрушевски пратеникот од ВМРО ДПМНЕ, со фејзбук статус за еден од најомилените градоначалници на кумановци…

ко Максо бил добар градоначалник, немаше да има дури 3 противкандидати од сопствената партија, туку истите ќе го поддржеа јавно за втор мандат🤔
СДСМ сами си потврдуваат дека Максо потроши 4 години во неуспешен мандат и не ги реши проблемите на кумановци !!
Доста е 30 години СДСМ во Куманово… Можно е да е слика од 1 лице

 

РЕКЛАМА
- Реклами -