22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаТројца полициски службеници се повредени и пренесени во болница во сообраќајката која...

Тројца полициски службеници се повредени и пренесени во болница во сообраќајката која се случила минатат ноќ во Скопје?!

Тројца полициски службеници се повредени и пренесени во болница во сообраќајката која се случила минатат ноќ во Скопје, се дознава неофицијално. Несреќата била на крстосницата на Рузвелтова со Орце Николов.

Неофицијално, од засега непознати причини возачот изгубил контрола над возилото, се судрил со такси автомобил по што полициското возило се превртело на улицата.

Според првичните информации повредени се тројца полициски службеници кои биле пренесени во болница.

Детали наскоро. Утринава автомобилот е тргнат од улицата со пајак служба.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...