0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Свет Напаѓачот Лионел Меси секој ден губи по 100.000 евра !!!

Напаѓачот Лионел Меси секој ден губи по 100.000 евра !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Напаѓачот Лионел Меси трпи сериозни финансиски загуби откако стана слободен агент. „Л’екип“ проценува дека Аргентинецот изгубил 100.000 евра на ден откако стана слободен агент. Неговиот договор со Барселона истече на 30 јуни.

Според претходниот договор, Меси добиваше околу 139 милиони евра годишно пред оданочување односно околу 75 милиони евра годишно.

Забележано е дека никој од спонзорите на Лионел не ја прекина соработката со него поради неизвесност за неговата иднина.

РЕКЛАМА

Во моментов, напаѓачот е во располагање на репрезентацијата на Аргентина, која ќе игра со Бразил во финалето на Купот на Америка вечер во 2 часот по полноќ.