31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Додека чекаа да помине гужвата на граничниот премин со Македонија, Србите изиграа...

Додека чекаа да помине гужвата на граничниот премин со Македонија, Србите изиграа фудбал.

Translate (Eng):[gtranslate]

Србите играат фудбал на граничен премин со Македонија.

Српските граѓани кои тргнаа на годишен одмор најдоа начин како да се забавуваат додека чекаат да помине гужвата на границата и ова е хит, пишува белградскиот портал Ноизз, јави дописникот на МИА од Белград. Еден TикТокер објави ситуација на граница каде може да се видат неколку мажи како играат фудбал среде метеж од автомобили. Видеото брзо стана вирално и многумина ги пофалија дури и граничарите кои не ги потераа момците во автомобилите, затоа што ретко каде е дозволено да стоите надвор од превозот на граничните премини.

РЕКЛАМА
- Реклами -