21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаЗабаваЗа сите што се потсмеаваа со фризурата на Наум: Мојата фризура се...

За сите што се потсмеаваа со фризурата на Наум: Мојата фризура се вика глуварче, иста ваква имав и во војска

Славејот на македонската народна песна, Наум Петрески реши засекогаш да го смени имиџот. Наум, кој со децении го гледавме со куса и залижана фризура сега веќе не е таков. Тој во една прилика за ММС изјави дека како фатила короната, така и тој решил да го смени имиџот, па сега, со оваа фризура и се вратил на младоста.

-Додека траеше пандемијата минатата година и немав настапи, постојано си седев во Струга, уживав крај езерото, си ловев риби. Токму тоа ми помогна и повеќе да пешачам и да намалам од килограмите. Но, во таква опуштена атмофера човек се опушта сосема. Како што нема настапи, нема потреба секој ден да се мести косата па решив да сменам малку. Ептен ми порасна долга ама без ред, па кога отидов мојата стилистка Весна од „501“ ми рече: „Каде си трнал со живава ограда“. И ме седна на столче и ме среди. Сега имам корона фризура, изјави неодамна во негов стил Наум.

Но, таа промена во фризурата на Наум не беше краткотрајна, бидејќи, како што вели, веќе никогаш нема да биде со куса фризура.

 

-Мојата фризура се вика „глуварче“. Хахахах… Смешно е ама мене „најповеќе“ ми се допага. Вака ја носев до пред војска и после се стрижев и откако завршив со војкската не ја сменив. Никогаш не ја напуштив кратката коса. Ама ете дошло време за промена. Вистина кога фати короната седејќи дома почна косата да расте без форма, како жива ограда. Ама ја средив и сега одам само на потстризуванке. Мене ми се допаѓа оваа, како што велам јас, глуварче фриз. Ме враќа во младоста, вели Наум за ММС.

за повеќе детали тука… ММС (В.М.)

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...