Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски стана татко.

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски доби син. Среќната вест ја објави на социјалните мрежи.

-Денес ми се роди син, станав татко!!! Фала на Бог и на жена ми Соња Тодорова што ми дари син и што ме направи најсреќен татко на овој голем празник христијански!!! Сине жив, здрав и среќен да растеш!!!, пишува тој.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here