22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСемејна прослава во Штип заврши крваво: Гостите се испотепале меѓу себе....

Семејна прослава во Штип заврши крваво: Гостите се испотепале меѓу себе….

На 10.07.2021 во 00,26 часот во СВР Штип било пријавена меѓусебна пресметка помеѓу повеќе лица.

Инцидентот се случил во дворот на Б.М (44) од Штип каде што имале семејна прослава. Во еден момент од спротивната куќа на Е.Д.(44) раегирале на веселбата. Настанала вербална расправија која преминала во физичка пресметка меѓу двете семејства со тврди предмети.

При тоа дел од присутните добиле со повреди, а било оштетено едно моторно возило, а направени се оштетувања и на двете куќи.

 

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

 

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...