3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Забава Џамбазов го возвраќа ударот кон Бугарите: Повик до сите колеги астронаути, утре...

Џамбазов го возвраќа ударот кон Бугарите: Повик до сите колеги астронаути, утре во 17 часот се чекам на….

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов со отворени раце ја дочека „поканата“ на лидерот на „Има таков народ“ – Слави Трифонов, кој денеска најави дека ќе направел сѐ за да испрати Бугарин и Бугарка како астронаути во НАСА, а со нив, како што рече, и еден „северномакедонски“ астронаут.
Како што може да се види од Инстаграм, Џамбазов веќе го облекол вселенскиот скафандер, а со нетрпение го чека утрешниот ден, во 17 часот, за кога им закажа средба на колегите астронаути пред „вселенската станица Ќустендил“, за да почнат со тренинзи…

 

РЕКЛАМА