22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија И Атиџе Муратова дел од акцијата на агенцијата ТИКА, која донираше опрема...

И Атиџе Муратова дел од акцијата на агенцијата ТИКА, која донираше опрема за пчеларство и пчели на 23 семејства

Translate (Eng):[gtranslate]

Во рамките на Проектот за развој на пчеларството во РСМ, турската агенција за соработка и координација ТИКА денеска донираше опрема за пчеларство и пчели (сандаци со пчели, опрема за производство на мед) на 23 семејства и дадена е обука во Куманово (Романовце), Коњари, Лозово (Дорфулија), Карбинци (Радања), Штип (Пенуш) и Конче, во акцијата учествуваше и нашата Атиџе Муратова.

РЕКЛАМА
- Реклами -