На овој навивач од англиската репрезентација му се смее цел свет, толку бил сигурен во победата на неговата репрезентација, при што си го истетовирал пехарот на шампионите на Европа.

Луис Холден, навивач на англиската репрезентација, малку избрзал со својата одлука, па сега му се смее цел свет…

Имено, тој на својата нога го истетовирал пехарот на шампионите на Европа со пораката „Се враќа дома“ и тоа го направил по полуфиналето со Данска, убеден дека неговата репрезентација ќе успее да ја освои долгопосакуваната титула.


Холден останал шокиран како и сите останати навивачи на Вембли, кои видеа како тројца млади фудбалери промашуваат пенали и Италија го подигнува трофејот.

„А, потоа ме потсетија на тетоважата…“, вели Луис.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here