31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија ''Тетовчани пресреќни''- Фала Теута, наместо вода од денеска низ водоводот тече жолта...

”Тетовчани пресреќни”- Фала Теута, наместо вода од денеска низ водоводот тече жолта лозова ракија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Жител на Тетово објавува видео на кое се гледа дека денеска низ чешмите поврзани на градскиот водовод тече вода со чудна боја која е далеку од бистра и чиста.

Тетово е град каде постојано има рестрикции на водата за пиење а го раководи Теута Арифи, кадар на ДУИ која се претставува за зелена партија.

Дополнително Тетово е град со најмногу диви депонии по глава на жител во регионот.

РЕКЛАМА

- Реклами -