23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија СДСМ: Нема поголема чест од таа да им служиме на граѓаните, затоа...

СДСМ: Нема поголема чест од таа да им служиме на граѓаните, затоа сме фаворити на изборите

Translate (Eng):[gtranslate]

Нема поголема чест и обврска од тоа да им се служи на своите граѓани и затоа сме фаворити на престојните локални избори, соопшти денеска владејачкиот СДСМ, кој објави список на нивни кандидати за градоначалници.

Соопштението од Бихаќска го објавуваме во целост:

И на овие локални избори, исто како и на претходните, СДСМ заедно со граѓаните ја креира најдобрата програмска и кадровска понуда за секоја општина.

РЕКЛАМА

По спроведените испитувања на јавното мислење, анализите и истражувањата, консултациите со членството, Извршниот одбор на синоќешната седница ги дефинираше првите 30 кандидати за градоначалници од редовите на СДСМ.

Сите кандидати за градоначалнички и градоначлници кои беа синоќа објавени во првата фаза се дел од најдоброто, блиски до граѓаните, чесни, одговорни индивидуи, со конкретни планови и решенија, секој за својата општина.

Процесот на создавање на најдобрата понуда за секоја општина продолжува. Како што ќе се завршуваат анкетите, истражувањата, анализите за останатите општини и како ќе се носат одлуки на раководството, тие јавно ќе бидат соопштени низ фази.

- Реклами -