23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Штипјанецот Александар е ангел кој шета по земјата: Девојчето кое немаше...

Штипјанецот Александар е ангел кој шета по земјата: Девојчето кое немаше кај да спие и си легнуваше со празно стомаче, доби покрив над главата.

Translate (Eng):[gtranslate]

За Александар Горгиевски од Штип само едно големо „браво“. Вака ќе го започнеме овој текст. Овој млад човек повторно на дело, а не само на тестатура, како многу други, ја покажа својата хуманост.

Хуманитарецот Александар откако ќе ја заврши акцијата во Ерџелија, негов следен подвиг беше градење дом за баба Мирјана и малата Мишела од Куманово, девојчето кое живее со својата баба без покрив над главата, девојчето кое си легнуваше гладно, но не и кажуваше на својата баба за да не ја нервира…Можно е да е слика од ѕид од тули и надвор

Откако медиумите ја објавија веста за ова малечко девојче, многумина само стискаа лајкови и споделуваа, но само Александар од Штип со неговите вредни мајстори од Штип и Куманово ја започнаа својата нова мисија, а тоа беше пристоен дом и храна за малечката Мишела.

РЕКЛАМА

Можно е да е слика од надвор и ѕид од тули

Со тешка механизација ја срушија старата куќа, а на нејзиното место се фрлија темелите за новата куќа, токму на нејзиниот роденден. Благодарение на овој ангел Мишела го доби најубавиот поклон, кров над главата, а сите заеднички го прославија со парче торта. Мишела доби и подароци се разбира.Нема достапен опис

Колку убаво е чувството да помагаш и да не очекуваш ништо за возврат нели?

Во продолжение погледнете како се одвиваа градежните зафати…


- Реклами -