22.5 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија 18-годишник од Штип со остар предмет ја нападнал малолетната невенчана сопруга

18-годишник од Штип со остар предмет ја нападнал малолетната невенчана сопруга

Translate (Eng):[gtranslate]

На 13.07.2021 од полициски службеници од СВР Велес е лишен од слобода Е.А.(18) од Штип, бидејќи околу 16.30 чaсот на ул.„Нада Бутникошарева“ во Велес, физички ја нападнал неговата невенчана 17-годишна сопруга, исто така од Штип, при што со остар предмет ѝ нанел повреди. Таа била пренесена во болницата во Велес за укажување на лекарска помош. По овластување на Јавен обвинител бил извршен увид од страна на увидна екипа од СВР Велес. По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

РЕКЛАМА
- Реклами -