22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Вучиќ: И Тадиќ купи Мерцедес како тој на Груевски, па што требаше...

Вучиќ: И Тадиќ купи Мерцедес како тој на Груевски, па што требаше јас да го уапсам?!

Translate (Eng):[gtranslate]

„Зарем да го апсам Тадиќ за возило во кое јас сега се возам, и Груевски набави исти ваков за 600.000 евра без јавна набавка, и што треба јас да го апсам? тој Мерцедес останува на државата и апсолутно нема тука никаков криминал.

РЕКЛАМА
- Реклами -