23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Дојде животот и за пензионерите: Пензионерите во Македонија ќе добиваат по 188...

Дојде животот и за пензионерите: Пензионерите во Македонија ќе добиваат по 188 денари повисоки пензии, по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Усогласувањето на пензиите, на пензионерите ќе им донесе за 188 денари повисоки пензии
Пензионерите со јулската пензија ќе добиваат поголема пензија по основ на усогласување на пензијата со порастот на трошоците за живот, кој во првото полугодие од 2021 година изнесува 1,2 отсто…

РЕКЛАМА
- Реклами -