23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Поради голема нестабилност во атмосферата во битолско имаше торнадо. (ВИДЕО)

Поради голема нестабилност во атмосферата во битолско имаше торнадо. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Метеорологот Славчо Попоски на својот Фб попладнево објави видео од торнадо, за кое тврди дека се формирало во Живојно Битолско, поради голема нестабилност во атмосферата.

РЕКЛАМА
- Реклами -