21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаСветУчесниците на Олимписките игри ќе спијат на „анти-секс“ кревети

Учесниците на Олимписките игри ќе спијат на „анти-секс“ кревети

Олимпиското село во Токио оваа година ќе биде поразлично од било кое на едни Олимписките игри, не само поради ригорозните мерки кои ќе мора да ги почитуваат сите учесници на игрите, туку и поради необичните кревети кои сега ги изработија Јапонците.

Претстојната летна Олимпијада ќе се одржи во ситуација кога има вонредна состојба во Токио поради коронавирусот и мерките за заштита од вирусот ќе бидат на највисоко ниво, па токму поради тоа, на настаните нема да има ниту присуство на публика.

Иако Олимписките игри минатата година се одложија со цел оваа година да гледаме турнири и настапи со голем број на гледачи, тоа дефинитивно нема да се случи, а последните вести кои пристигнуваат од Азија ни откриваат дека организаторите преземале и превентивни мерки со цел да се спречи мешање во собите.

Предвидените соби во олимпиското село ќе бидат опремени со специјални кревети кои се изработени од картони, со јасна цел да не дојде до собирање и да се задржи дистанцата меѓу учесниците. Одлуката за поставување на овие уникатни кревети кои можат да издржат само едно лице се одобрени од меѓународниот олимписки одбор, а бидејќи во позадина се крие и целта да бидат избегнати сексуални активности, спортистите кои ќе учествуваат на Олимпијадата веќе им дадоа имиња на новите легла.

Новите „антисекс-кревети“ брзо станаа вирални на социјалните мрежи, а еден од првите кои шеговито го искоментираа овој потег на организаторот е американскиот олимпиец, Пол Челимо.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...