31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Во 58-та година од животот почина д-р Зоран Матев, специјалист интернист, директор...

Во 58-та година од животот почина д-р Зоран Матев, специјалист интернист, директор на ЈЗУ Болница Јасеново.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во 58-та година од животот почина д-р Зоран Матев, специјалист интернист, директор на ЈЗУ Болница Јасеново. На комеморацијата која се одржа во болницата за Матев зборуваше заменикот директор д-р Мире Петковски., кој со пофални зборови му оддаде почит за вложениот труд и кон пациентите и кон институцијата.

РЕКЛАМА
- Реклами -