0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Се судрија воз и „цитроен“ кај Велес, тешко повредено едно лице

Се судрија воз и „цитроен“ кај Велес, тешко повредено едно лице

Translate (Eng):[gtranslate]

На 18.07.2021 во 16.30 часот било пријавено дека на пругата помеѓу железничките станици Велес и Чашка, поточно на патен премин кај с.Горно Оризари се случила сообраќајна незгода помеѓу товарен воз кој сообраќал на релација Прилеп-Трубарево и патничко возило „цитроен берлинго“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Е.П.(46) од Велес.

Во незгодата, возачот Е.П. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Велес.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Велес.

РЕКЛАМА