3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Maло детенце до претседателот Пендаровски: ''Никогаш Северна, само Македонија'' (Видео)

Maло детенце до претседателот Пендаровски: ”Никогаш Северна, само Македонија” (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Социјалните мрежи се преплавени со снимки од малиот Павле кој вчера му порача на претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски дека името на нашата држава е Македонија, а не Северна.

Настанот се случуваше на Галичката свадба која се одржува по една година пауза поради пандемијата на коронавирусот во Македонија.

На овогодинешната Галичка свадба присуствуваа голем број реномирани гости меѓу кои и претседателот на државата, Пендаровски кој доби моќна порака од малиот Павле.

РЕКЛАМА