21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Машинист од Прилеп пронајден затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“

Машинист од Прилеп пронајден затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“

Translate (Eng):[gtranslate]

38-годишниот К.Т. од Прилеп, кој работел како машинист, пронајден е затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“.

Како што соопшти МВР, случајот е пријавен ноќеска, во 02.30 часот во СВР Битола.

Лекар од Итна медицинска помош Битола констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Битола. На местото на настанот биле Трудов инспектор и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

РЕКЛАМА
- Реклами -