27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Свет (ВИДЕО) Силен ветер одвеа мало бебе околу еден и пол километар во...

(ВИДЕО) Силен ветер одвеа мало бебе околу еден и пол километар во морето..

Translate (Eng):[gtranslate]

Силен ветер однесе бебе на отворено море во Тунис.

Ветерот го однесе девојчето на околу еден и пол километар во морето. Семејството на детето во саботата пливало во морето пред градот Келиби во северо-источен Тунис. Веднаш биле ангажирани единиците за цивилна заштита, со помош на волонтери, кои пронашле дете кое изгледало вознемирено и плачело, но не било повредено. Бебето имало година и пол. Ова не е прв пат дете да исчезне на сличен начин на истата плажа, а властите веќе ги предупредиле посетителите да бидат внимателни.

РЕКЛАМА
- Реклами -