9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЗабаваДругарката на Зоки Фаци, Сораја не ја знае таблицата по множење. (Видео)

Другарката на Зоки Фаци, Сораја не ја знае таблицата по множење. (Видео)

Математиката е природна наука, но не му оди секому од рака, особено не на старлетите.

Старлетата Сораја Вучелиќ не се покажа најдобро кога ја запрашаа да помножи некои броеви.

За нејзиното незнаење, таа се правдаше со замор по петтото интервју.

Иако беше добро расположена за време на целото снимање, Сораја не се прослави одговарајќи на наједноставното прашање -колку е 5 помножено со 7. Таа се обиде неколку пати, но не го кажа точниот одговор, инаку Сораја важи за блиска пријателка со контраверзниот новинар Зоки Фаци.

– Јао, те молам, немој! – рече збунета на крајот од Сораја.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...