Зоки Фаци со емотивна порака: Освен Бог неможе и нема право никој да ми суди, после овој скандал оставам се во рацете на Господ.

Зоки Фаци деновиве повторно е главна тема во македонската јавност, а причината е снимката која кружи на социјалните мрежи.

Естрадниот новинар Зоран Василевски познат во јавноста како Зоки Фаци важи за човек кој секогаш отворено го кажува она што го мисли.

Во неговиот новинарски перИод, под лупа беа сите познати македонски јавни личности, пред се од естрадата, пејачки, водителки и манекенки.

Добро познато е дека Зоран по професија е ветеринар, но животот му носеше друга насока па заврши како новинар.

Да ви кажам искрено, да ми кажеше некој дека ќе го работам ова што го работам денес немаше да му верувам. Кога завршив факултет отидов до зоолошка градина да волонтирам, убаво почна се, но со еден оглас во весникот Вест, каде што бараа ветеринар да пишува за животни ми се промени животот. И така започна се.

Премногу сум емотивен, немам ништо заедничко со тоа што го работам. Пред се ми е семејството, на второ место ми се животните, а потоа природата. Кога сум дома читам книги, гледам Анимал Планет и Дискавери.

Зоран Василевски познат како Зоки Фаци е доста актуелен од вчера во македонската јавност поради снимка која што се шири, а на кој тој е во друштво на момче, но Зоки оваа снимка преку Шило Магазин ја демантираше и кажа дека се работи само за добра монтажа…

По ова тој денес преку Инстаграм се огласи со кратка порака до јавноста во која што вели:

„Не пријавив ради себе, туку за другите после мене, мене освен Бог неможе и нема право да ми суди. Никогаш не сум се правдал, оставам се во рацете на Бог еден и единстве.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here