18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаЗОРАН КАРДУЛА ДИЗАЈНИРА ЧАСОВНИК ЗА „СВОЧ“, ЌЕ БИДЕ ПРЕТСТАВЕН НА 8 СЕПТЕМВРИ

ЗОРАН КАРДУЛА ДИЗАЈНИРА ЧАСОВНИК ЗА „СВОЧ“, ЌЕ БИДЕ ПРЕТСТАВЕН НА 8 СЕПТЕМВРИ

Еден од најистакнатите графички дизајнери во земјава, Зоран Кардула, е првиот Македонец кој дизајнира часовник за светски познатиот швајцарски бренд „Своч“.

„За мене, тоа се големи чест и предизвик. Tимот на ‘Божиновски’ веќе неколку години работи на овој проект. Со оглед на тоа што се работи за бренд како ‘Своч’, тоа е вообичаено. Откако проектот бил одобрен, добив покана да направам неколку предлози. Тие беа препратени до ‘Своч’ од каде што добивме одлични коментари и така започна реализацијата на овој проект“, изјави Кардула за сдк.мк.

Целосната сторија во сдк.мк

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...