31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија ЗОРАН КАРДУЛА ДИЗАЈНИРА ЧАСОВНИК ЗА „СВОЧ“, ЌЕ БИДЕ ПРЕТСТАВЕН НА 8 СЕПТЕМВРИ

ЗОРАН КАРДУЛА ДИЗАЈНИРА ЧАСОВНИК ЗА „СВОЧ“, ЌЕ БИДЕ ПРЕТСТАВЕН НА 8 СЕПТЕМВРИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Еден од најистакнатите графички дизајнери во земјава, Зоран Кардула, е првиот Македонец кој дизајнира часовник за светски познатиот швајцарски бренд „Своч“.

„За мене, тоа се големи чест и предизвик. Tимот на ‘Божиновски’ веќе неколку години работи на овој проект. Со оглед на тоа што се работи за бренд како ‘Своч’, тоа е вообичаено. Откако проектот бил одобрен, добив покана да направам неколку предлози. Тие беа препратени до ‘Своч’ од каде што добивме одлични коментари и така започна реализацијата на овој проект“, изјави Кардула за сдк.мк.

Целосната сторија во сдк.мк

РЕКЛАМА
- Реклами -