23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Нашиот Дејан ќе се бори против светски шампион Рафаел Алба од Куба.

Нашиот Дејан ќе се бори против светски шампион Рафаел Алба од Куба.

Translate (Eng):[gtranslate]

Нашиот Дејан Георгиевски на 27-ми јули во првото коло ќе се сретне со актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба.

Алба е фаворит на хартија, но како што деновиве пишуваат и кубанските медиуми, нема да биде лесно Алба да се бори со човекот што го елиминираше актуелниот олимписки шампион.

Можеби Алба е благ фаворит, тоа ќе биде така се додека не стапнеме на борилиште, тогаш е се подруго, ова се олимписки игри, тука се најдобрите.

РЕКЛАМА

Деталите ги објави Дарко Костовски:

- Реклами -