21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Заев- Бараме начин Груевски да биде вратен назад

Заев- Бараме начин Груевски да биде вратен назад

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Заев гостуваше во во емисијата „Конфликт зоун“ на „Дојче веле“

Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од судот, изјави премиерот, Зоран Заев,

„Сакам да истакнам дека и многу екс министри кои биле луѓе блиски на оваа власт, ги отслужуваат своите казни или се на суд. Имаме многу случаи кои потврдуваат дека владеењето на правото е еднакво за сите. Во нашата земја секој коментар може да покрене истрага. Антикорупциската комисија има комплетна независност и тоа е потврдено во сите извештаи. Имаме целосна независност и на судските органи и на органите на прогонот. Побаравме одговорност и од судиите и 12 судии се отповикани заради лошо работење во нивниот мандат“, рече премиерот Заев.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -