31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија МАСИВЕН СРЦЕВ УДАР ДОЖИВЕАЛ НА ПЛАЖА: Во Грција почина д-р Александар Стојановски-екс...

МАСИВЕН СРЦЕВ УДАР ДОЖИВЕАЛ НА ПЛАЖА: Во Грција почина д-р Александар Стојановски-екс директор на Клиничката болница-Штип

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов. Според првичните информации докторот кој имаше 45 години починал од удар на плажа во Грција, пренесува ТВ Стар.

Познатиот штипски гинеколог д-р Стојанов кој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница во Штип. Според неофиоцијални информации кои кружат во градот, тој доживеал масивен срцев удар на плажа.

Штипјани, вознемирени од веста за младиот доктор, кој имаше само 45 години, велат дека д-р Стојановски живеел навистина здрав живот, со редовни спортски активности, но како што потенцираат, најверојатно срцевиот удар го добил поради претходниот стресен период.

РЕКЛАМА

Д-р Александар Стојановски функцијата директор на Клиничката болница Штип ја извршуваше до 2017 година, а во последниов период се посвети на специјализацијата, односно специјализираше гинекологија.

- Реклами -