21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМАСИВЕН СРЦЕВ УДАР ДОЖИВЕАЛ НА ПЛАЖА: Во Грција почина д-р Александар Стојановски-екс...

МАСИВЕН СРЦЕВ УДАР ДОЖИВЕАЛ НА ПЛАЖА: Во Грција почина д-р Александар Стојановски-екс директор на Клиничката болница-Штип

Почина познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов. Според првичните информации докторот кој имаше 45 години починал од удар на плажа во Грција, пренесува ТВ Стар.

Познатиот штипски гинеколог д-р Стојанов кој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница во Штип. Според неофиоцијални информации кои кружат во градот, тој доживеал масивен срцев удар на плажа.

Штипјани, вознемирени од веста за младиот доктор, кој имаше само 45 години, велат дека д-р Стојановски живеел навистина здрав живот, со редовни спортски активности, но како што потенцираат, најверојатно срцевиот удар го добил поради претходниот стресен период.

Д-р Александар Стојановски функцијата директор на Клиничката болница Штип ја извршуваше до 2017 година, а во последниов период се посвети на специјализацијата, односно специјализираше гинекологија.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...