23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Падна договорот: СДСМ и ДУИ заедно ќе настапат на локоалните избори

Падна договорот: СДСМ и ДУИ заедно ќе настапат на локоалните избори

Translate (Eng):[gtranslate]

СДСМ и ДУИ заедно ќе настапат на претстојните локални избори, објави на својата Фејсбук страница премиерот Зоран Заев.

-Се договоривме дека СДСМ и ДУИ заедно ќе настапат на претстојните локални избори. Заедничка ни е целта во предизборната коалиција да се вклучат што е можно повеќе партии од владината коалиција. Во тек се постапките за избор на најдобрите кандидати – тоа ќе бидат личности кои умеат и кои се подготвени да го дадат најдобриот резултат за граѓаните во секој град, во секое село, во секоја населба. Меѓусебната поддршка во некои општини ќе си ја дадеме уште во првиот круг на изборите, а во други општини ќе се поддржиме во вториот круг, пишува Заев во својата објава.

РЕКЛАМА
- Реклами -