22 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Толку беше од одморот: Боки 13 пред неколку часа е спроведен во...

Толку беше од одморот: Боки 13 пред неколку часа е спроведен во затворот Идризово на издржување на затворската казна од 9 години.

Translate (Eng):[gtranslate]

Бојан Јовановски попладнево е спроведен во затворот Идризово на издржување на затворската казна од 9 години, потврди за тв 24 директорот Јовица Стојановиќ.

Јовановски ќе биде 30 дена во приемното одделение на затворот и сместен е со уште двајца затвореници. Јовановски е спроведен од куќен притвор откако Апелација ја потврди пресудата каде што Јовановски е осуден во случајот „Рекет“ за перење пари и примање на награда за противзаконско влијание.

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева ќе бара да не оди в затвор веднаш.

РЕКЛАМА
- Реклами -