(Видео) Тепачка на политичари од Молдавија во живо на емисија

Тофилат кој е поранешен советник на претседателката на Молдавија Маја Санду во тепечката го нокаутирал Косованов, поранешниот заменик министер за внатрешни работи.Причина за тепечката била расправијата меѓу Тофилат и Косованов за политичката состојба во Молдавија.

Раководството на телевизијата сепак успеало да ја среди ситуацијата по крајот на емисијата. На социјалните мрежи кратко по емисијата е објавена фотографија на која може да се види дека двајцата политичари си подале рака.

-Се е добро кога се добро ќе заврши“ напишале уредниците на емисијата, но воедно и навеле дека во иднина вакви насилства во иднина ќе казнуваат.

Канал 5

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here