17.1 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаСвет(Видео) Тепачка на политичари од Молдавија во живо на емисија

(Видео) Тепачка на политичари од Молдавија во живо на емисија

Тофилат кој е поранешен советник на претседателката на Молдавија Маја Санду во тепечката го нокаутирал Косованов, поранешниот заменик министер за внатрешни работи.Причина за тепечката била расправијата меѓу Тофилат и Косованов за политичката состојба во Молдавија.

Раководството на телевизијата сепак успеало да ја среди ситуацијата по крајот на емисијата. На социјалните мрежи кратко по емисијата е објавена фотографија на која може да се види дека двајцата политичари си подале рака.

-Се е добро кога се добро ќе заврши“ напишале уредниците на емисијата, но воедно и навеле дека во иднина вакви насилства во иднина ќе казнуваат.

Канал 5

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...