-2.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Тетовчанец се пофали на ТИКТОК како самиот со клешта во раце се...

Тетовчанец се пофали на ТИКТОК како самиот со клешта во раце се справува со казната за непрописно паркирање. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Ново „ТикТок“ видео од Тетово кружи на социјалните мрежи, на кое извесен @jauminhasani го решава проблемот со казната која ја добил за непрописно паркирање.

На видеото, овој корисник сака да се пофали како самиот се справува со казната за непрописно паркирање, односно со употреба на клешта која ја носи со себе, го отстранува блокаторот.

Се очекува реакција на надлежните институции, кои треба да се погрижат ова беззаконие да не продолжи.

РЕКЛАМА