22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаТетовчанец се пофали на ТИКТОК како самиот со клешта во раце се...

Тетовчанец се пофали на ТИКТОК како самиот со клешта во раце се справува со казната за непрописно паркирање. (Видео)

Ново „ТикТок“ видео од Тетово кружи на социјалните мрежи, на кое извесен @jauminhasani го решава проблемот со казната која ја добил за непрописно паркирање.

На видеото, овој корисник сака да се пофали како самиот се справува со казната за непрописно паркирање, односно со употреба на клешта која ја носи со себе, го отстранува блокаторот.

Се очекува реакција на надлежните институции, кои треба да се погрижат ова беззаконие да не продолжи.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...