18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Без да спомне Македонија, Македонец, македонски: АМС му го честита успехот на...

Без да спомне Македонија, Македонец, македонски: АМС му го честита успехот на Дејан

Translate (Eng):[gtranslate]

Дејан Георгиевски денеска во само неколку часа ни го покажа патот до успехот, патот до извонредни резултати нa ЛОИ во Токио, истакнуваат од Агенцијата за млади и спорт.

„Решителен, концентриран и прецизен, Дејан денеска сите не’ направи горди и ни покажа дека среброто е злато!

Честитки за Дејан“ – напишаа од АМС.

РЕКЛАМА

Како што можете да видите, агенцијата во авојата честитка не го нарекува Дејан Македонец, успехот и знамето не ги пишува како македонски, а името на државата не го ни спомнува.

- Реклами -