18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Рашела Мизрахи: Со генерации оваа земја раѓала силни жени...

Рашела Мизрахи: Со генерации оваа земја раѓала силни жени…

Translate (Eng):[gtranslate]

Со генерации оваа земја раѓала силни жени. Ние сме мајки, ќерки, сопруги, сестри, пријателки, негувателки, борци, рамо за плачење, грбот што издржува секаков товар, каменот каде лежи огништето, ние сме чувари на традицијата, ние сме песните и преданијата, ние сме мостот помеѓу минатото и иднината.
За многу години Илинден, Македонијо!May be an image of one or more people, people standing and outdoors

Напиша на Фејзбук Рашела Мизрахи.

РЕКЛАМА
- Реклами -