20.2 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаРашела Мизрахи: Со генерации оваа земја раѓала силни жени...

Рашела Мизрахи: Со генерации оваа земја раѓала силни жени…

Со генерации оваа земја раѓала силни жени. Ние сме мајки, ќерки, сопруги, сестри, пријателки, негувателки, борци, рамо за плачење, грбот што издржува секаков товар, каменот каде лежи огништето, ние сме чувари на традицијата, ние сме песните и преданијата, ние сме мостот помеѓу минатото и иднината.
За многу години Илинден, Македонијо!May be an image of one or more people, people standing and outdoors

Напиша на Фејзбук Рашела Мизрахи.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...