Српската премиерка се пожали: Од толку многу работа немам време да се видам со мојата девојка.

Ана Брнабиќ е првата жена премиер во историјата на Србија и една од петте жени во светот што некогаш ја имале таа позиција.

Имајќи предвид дека 2020 година беше полна со предизвици и дека сите живеевме со бројки, српската премиерка во интервју за најжена.рс. откри што и е најтешко, од кога ги трпи најголемите удари, но и со кого и со што се бори.

-Мојот приватен живот страда поради работата и државната функција и немам доволно време за да го поминам со мојата партнерка и синот, вели Брнабиќ во интервјуто.

Премиерската фунција Ана Брнабиќ ја презеде на 15 јуни 2017 година. Таа е прва жена на функцијата претседател на Владата на Република Србија и прва јавно декларирана припадничка на ЛГБТИ заедница во Владата на РС.

Нејзината партнерка Милица Ѓурѓиќ во февруари 2019 го роди синот Игор.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here