18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Вучиќ на кафе со Дарко Панчев - Ми се исполни желбата да...

Вучиќ на кафе со Дарко Панчев – Ми се исполни желбата да се сретнам со фудбалската легенда

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Република Србија Александар Вучиќ се пофали на својот инстаграм профил дека му се исполнило желбата да се сретне со фудбалската легенада Дарко Панчев

Тој објави и фотографија на која кломентираше дека конечно се сретнал со еден од најдобрите фудбалери на овие простори

Со македонската и југословенската легенда напиша Вучиќ

РЕКЛАМА
- Реклами -