18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Доцна вечерва се огласи и директорот на ЦУК: Пожарот кај Кочани е...

Доцна вечерва се огласи и директорот на ЦУК: Пожарот кај Кочани е под контрола, го гаснат 400 луѓе и еден хеликоптер.

Translate (Eng):[gtranslate]

На планината гори борова шума, а покрај високите температури дополнително ситуацијата ја влошува и ветерот. Како што вели Ангелов во моментов на терен се 400 луѓе односно покрај пожарникарите од Кочани, Виница, Штип и Македонска Каменица, огнот го гасат и луѓе вработени во локалните самоуправи обучени за интервенции во вакви ситуации.

РЕКЛАМА
- Реклами -