18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Мицкоски разкажува за денешната сообраќајка: Ја удрив малку главата, ама добар сум

Мицкоски разкажува за денешната сообраќајка: Ја удрив малку главата, ама добар сум

Translate (Eng):[gtranslate]

Ударот беше јак. Возилото кое не удри не е во возна состојба – за ,,Фокус” раскажува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој вечерва доживеа сообраќајна незгода на пат кон Прилеп.

Сепак, и покрај немилата случка, тој се појавил пред граѓаните каде имал обраќање на тема политики кои ги планира неговата партија во регионот на Прилеп.

 

РЕКЛАМА

-Добар сум, возилото не удри странично… Во тој момент јас гледав во телефонот и ја удрив малку главата, ама добар сум! –појаснува Мицкоски.

- Реклами -