18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Наместо од македонски клуб Шилегов на Вучиќ му подари дрес на Црвена...

Наместо од македонски клуб Шилегов на Вучиќ му подари дрес на Црвена Ѕвезда

Translate (Eng):[gtranslate]

Шилегов му подари дрес на Вучиќ дрес од „македонскиот клуб“ Црвена Звезда

Исто како на премиерот на Албанија Еди Рама на кого му подари дрес од Јувентус, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на претседателот на Србија му подари дрес од Црвена Звезда со испишано име и број 1.

Познато е дека Вучиќ е голем навивач на Црвена Звезда и често оди на нивните натпревари. Но сепак не ја разбираме намерата на Шилегов, бидејќи чин на гостопримство е на на гостинот да му подариш нешто автентично од својата земја, а Вардар секако е тоа.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -