18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Естрада Си бришеле пот со банкноти од 500 евра а заработиле 10000 евра...

Си бришеле пот со банкноти од 500 евра а заработиле 10000 евра бакшиш за една песна

Translate (Eng):[gtranslate]

Радиша Трајковиќ попознат како Џани, од познат по тоа што е магнет за веселби и лепење на бакшиши, со своите хитови, шмек и пристап тој е еден од најбараните.

Свадби, веселби, и ред други свечености се мелем за Џани, сведоци како кружат видеа по социјалните мрежи, како Џани ги полни џебовите.

Овојпат на една прослава, не изостана и тој дел, присутните беа расположени, и лепеа банкноти од 500 евра, Џани во тандем заедно со познатата ,,Жена од султана,,

РЕКЛАМА

Пејачката Тијана Милентијевиќ минатата година ја објави песната „Жена на султанот“, која стана голем хит, сепак, токму во тој период започна вирусот, што ја спречи да настапи и да заработи пари.

Нејзината песна стана препознатлива насекаде на овие простори, како и пошироко, а на Јутјуб има голем број прегледи и наиде на воодушевување во јавноста.

– Изгубив многу поради ситуацијата. Кога сè ќе се пресмета, еден добар стан во центарот на градот. Не жалам. Имам песна што секој пејач ја посакува во својата кариера.

Тијана исто така призна дека верува дека естетските процедури и помогнале во кариерата, и откри дали завршила со нив или ќе продолжи.

Овојпат попознатата „Жена од султана“ и Радиша Трајковиќ Џани пееја на приватна прослава, каде заработија огромен бакшиш, од кој неможат да се пожалат.

Додека заедно ја изведуваа песната на Џани „Дај ми малку време“, гостите им лепеа банкноти од 500 евра на челото, а како што пишува „Република.рс“, заработиле повеќе од 10.000 евра само за таа песна..

– Никогаш не сум коментирала за парите, мислам дека се дегутантно – кратко рече Тијана за споменатиот портал, а видеото од прославата можете да го погледнете тука.

Свадби, веселби, и ред други свечености се мелем за Џани, сведоци како кружат видеа по социјалните мрежи, како Џани ги полни џебовите.

Овојпат на една прослава, не изостана и тој дел, присутните беа расположени, и лепеа банкноти од 500 евра, Џани во тандем заедно со познатата ,,Жена од султана,,

Пејачката Тијана Милентијевиќ минатата година ја објави песната „Жена на султанот“, која стана голем хит, сепак, токму во тој период започна вирусот, што ја спречи да настапи и да заработи пари.

Нејзината песна стана препознатлива насекаде на овие простори, како и пошироко, а на Јутјуб има голем број прегледи и наиде на воодушевување во јавноста.

 

– Изгубив многу поради ситуацијата. Кога сè ќе се пресмета, еден добар стан во центарот на градот. Не жалам. Имам песна што секој пејач ја посакува во својата кариера.

 

Тијана исто така призна дека верува дека естетските процедури и помогнале во кариерата, и откри дали завршила со нив или ќе продолжи.

Овојпат попознатата „Жена од султана“ и Радиша Трајковиќ Џани пееја на приватна прослава, каде заработија огромен бакшиш, од кој неможат да се пожалат.

 

Додека заедно ја изведуваа песната на Џани „Дај ми малку време“, гостите им лепеа банкноти од 500 евра на челото, а како што пишува „Република.рс“, заработиле повеќе од 10.000 евра само за таа песна.

– Никогаш не сум коментирала за парите, мислам дека се дегутантно – кратко рече Тијана за споменатиот портал, а видеото од прославата можете да го погледнете тука.

- Реклами -