18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Што ќе правиме со олку автопати?- Мицкоски вети дека ќе направел автопат...

Што ќе правиме со олку автопати?- Мицкоски вети дека ќе направел автопат од Скопје до Прилеп

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Прилеп вети изградба на автопат од Скопје до Прилеп преку Бабуна и забрана за увоз на тутун додека не се откупи домашниот, ако неговата паартија победи на изборите.

РЕКЛАМА
- Реклами -